Darujte dárkový poukaz. Poukazy posíláme i elektronicky do 23. 12. Raději volejte 605 585 170. Další informace: V předvánočním období expedujeme každý den. Aktuálně je nedostupná služba DPD (ze strany DPD) - avšak nahradili jsme ji službou WE DO (dodání na adresu i pobočky k vyzvednutí). Děkujeme za pochopení.  

Jak si vybrat vybavení pro Discgolf?

Pokud chcete začít hrát discgolf, budete pro začátek potřebovat  disky a cíl na který budete házet. Pro začátek doporučujeme tři základní disky - 1xdisk na dlouhé hody, 1x disk na příhozy a 1xdisk na dohazování. Jako cíl můžete pro začátek používat třeba strom, nebo kůl zatlučený do země, doporučujeme však zakoupit discgolfový koš nebo ve Vašem okolí najít discgolfové hřiště. 

Pro začátečníky nabízíme "Beginner sety" za výhodné ceny. Tyto sady obsahují sadu 3ks disků. Případně Vám naši koordinátoři vyberou disky ze stále nabídky a rádi Vám doporučí ty, které budou pro Váš začátek nejvhodnější. Ne všechny druhy disků jsou totiž pro začátečníky vhodné. 

Pokud byste se nechtěli pročítat následujícím textem, neváhejte nás kontaktovat. Můžete se stavit na naší prodejně v Liberci a probrat vše osobně, případně Vám rádi vše vysvětlíme po telefonu. Kontaktute nás ZDE

Základní rozdělení disků:  

DRIVER (disk na dlouhé vzdálenosti) - tento disk používáme když chceme dosáhnout maximálních vdáleností. Jedná se většinou o první hody z výhoziště.  Tento disk má velmi nízký profil a velmi vysokou rychlost.

Drivery se dále člení na:
   -long range driver - dlouhé vdálenosti s upřednostněním přesnosti
   -extra long range driver - kombinace extra dlouhých přesných hodů
   -maximum distance driver - maximální vzádlenosti na úkor přesnosti

Midrange (disk na střední vzdálenosti) - používáme jej když potřebujeme upřednostnit přesnost oproti vzdálenosti. Vhodné jsou na střední vzdálenosti cca 30-80metrů. Disk má vyšší profil a nižší rychlost než driver.

Putt and Approach (disky na přihazování a dohazování) - používáme jej na krátké příhozy (approach) ke koši a dohazování (putt). Disk má zpravidla vysoký profil, dobře se drží a lehko se kontroluje.

Druhy disků dle letových vlastností:

Dále se disky dělí dle letových vlastností. Let disku se děli na dvě fáze. Rychlou - disk letí buď rovně, nebo má tendeci stáčet se doprava. Pomalou - disk v pomalejší fázi letu se stáčí zprava do leva.

Stabilní (stable) - Směr letu disku se příliš nemění. Pokud je disk vypuštěn rovně s dostatečnou rychlostí, letí přímo.
Hypostabilní (understable) - Disk se stáčí vpravo během rychlé fáze letu i po zpomalení.
Hyperstabilní (overstable) - Disk se stáčí vlevo i během rychlé fáze letu.

Letová stabilita u disků od firmy Discraft se označuje jedním číslem, např 2. Toto číslo najdete přímo na disku a určuje dráhu letu. Čím vyšší číslo, tím více létá disk doleva (při hodu backhandem pravou rukou) Dobrou pomůckou pro správný výběr disku je obrázek ZDE.

Výše uvedené platí, pokud disk vypouštíme z ruky vodorovně - let disku lze ovlivnit jeho náklonem při výhozu.

Letová stabilita u disků od firmy INNOVA, DISCMANIA, LATITUDE64, WESTSIDE, DYNAMIC DISCS, PRODISCUS,  se označuje čtyřmi čísly.

Například: Speed: 6, Glide: 3, Turn: +1, Fade: 5

Speed (rychlost): schopnost disku prorážet vzduch/vítr. Čím vyšší číslo, tím je disk rychlejší. Disk letí dál s použitím menší síly. U pomalejšího disku je třeba vynaložit větší sílu, ale pravděpodobnost, že přeletí cíl se snižuje. Rychlost hodnotíme stupnicí 1 - 13.

Glide (klouzavost): určuje schopnost disku nést se/klouzat vzduchem. Vyšší klouzavost je výborná pro začátečníky a pro dosažení maximální vzdálenosti. Čím vyšší číslo, tím lepší klouzavost. Stupnice 1- 6

Turn (tendence zatočit v počáteční fázi letu): disk v první fázy po odhodu backhandem (platí pro praváky) má tendenci se díky rychlosti rotace stáčet více či méně doprava. Například disky s označením 0 mají menší tendenci stáčet se doprava než disky s označením -4. Disk s označením -2 až -5 je dobrý roler.

Fade (tendence zatočit v konečné fázi letu): každý disk v konečné fázy letu po odhodu backhandem (platí pro praváky) se stáčí doleva. Např. disk s hodnotou 0 letí rovně a na konci letu se stáčí doleva méně, než disk s hodnotou 5.

Dobrou pomůckou pro správný výběr disku od INNOVY je přehled disků ZDE.

Výše uvedené platí, pokud disk vypouštíme z ruky vodorovně, pravou rukou backhandem! Let disku lze ovlivnit jeho náklonem při výhozu.

Druhy disků dle materiálů:

Řazeno od nejkvalitnějších materiálů.

Discraft:

Titanium
ESP/FLX
Elite-Z, ZLite, Glo
Elite-X
Pro-D 

Innova:

Star, Star Echo, GStar
Champion
Pro/R-Pro/KC-Pro
DX

Latitude64: 

Gold, Reprocessed
Opto/OptoAir
EZE/Zero
Retro

Westside:

Tournament
VIP/VIPAir
BT 

Dynamic Discs:

Fusion
Lucid
Classic 
Prime

Prodigy:

400G
400
300 

Vibram:

Xlink firm/

Discmania:

S-Line
C-Line
P-Line
D-Line 

MVP:

Plasma, Fission
Neutron
Proton 
Electron

Prodiscus:

Basic
Premium